Morski pes

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

19. avg 2004 12:40

Na sličan način (kao što je Davor predložio recept) i ja spremam morskoga pasa, samo što ja uz luk upotrebljavam i češnjak (bijeli luk). Osim krumpira, može se kao prilog poslužiti i skuhani žganci (palenta) ili tjestenina. Osim morskoga psa tako pripremam i svježe odreske tune. LP, Lidija...

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

7. okt 2004 19:18

Jaz sem kupila morskega psa pri nekem ribiču v Piranu. Povedal mi je dva recepta za pripravo. Zrezke morskega psa za vsaj 1 uro namočiš v mleko, nato osušiš in paniraš, ocvreš na olju. Recept sem preizkusila in bil je super!!! Zrezke (ali koščke, ki so ti ostali) morskega psa mariniramo v črnem vinu, ki mu dodamo začimbe po lastnem okusu (predlagal je rožmarin, žajbelj, baziliko). Osušimo in spečemo na olju - najboljše olivnem. Recepta še nisem preizkusila, a če je bil prvi recept super, verjamem, da je tudi tale. Če boste recept poiskusili, vam želim dober tek!

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. okt 2004 21:18

psa je treba prej odtajati. nato ga hitro popeci na olju.. Ko zrezek obrneš ga posoli... Prelij z omako (dušen nasekljan česen na olivnem olju in svež peteršilj-tržaška omaka, če se ne motim) in to je to.. Če ga predolgo mučiš okoli, dobi močan vonj po hkm...lulanju...podrobnejše info so izvzete zaradi občutljivosti... pa lepo pozdravljeni juhica

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

11. okt 2004 7:17

Jaz sem m.psa najprej počasi odtajala (čez noč) spustil veliko vode nato sem ga namočila v mleko za kakšno uro, posolila popoprala in popekla. Zraven sem naredila omako iz gorčice vendar tako da jo je vsak sam prelil čez psa. Tako pripravljenega smo jedli enkrat v Dalmaciji. Tudi z tržaško omako mi je bil dober.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti